Dr n. med. Wioleta Kucharska

Pediatra, Kardiolog dziecięcy

Jest absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Studia doktorskie zakończone obroną pracy w Klinice Chorób Zakaźnych Dzieci.

Obecnie pracuje w Klinice Pediatrii na Oddziale Kardiologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, gdzie w 2001r uzyskała specjalizację z zakresu pediatrii. Szkolenie specjalizacyjne z kardiologii odbywała Centrum Zdrowia Dziecka, uzyskując w 2008 roku specjalizację – kardiolog dziecięcy. Obecnie Pani doktor jest adiunktem Kliniki Pediatrii Alergologii i Kardiologii Dziecięcej. Prowadzi działalność naukową oraz dydaktyczną dla studentów wydziału lekarskiego.

Jest autorem szkoleń i kursów dla lekarzy specjalizujących się w zakresie chorób dzieci i pediatrów. Jest autorką i współautorką licznych publikacji naukowych z dziedziny pediatrii i kardiologii dziecięcej. Zakres zainteresowań Pani doktor to zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, omdlenia, kardiomiopatie i choroby zapalne serca oraz profilaktyka chorób sercowo – naczyniowych u dzieci.

Ponadto Pani doktor od wielu praktykuje jako pediatra zajmując się dziećmi zdrowymi (bilanse i badania profilaktyczne, porady i kwalifikacja do szczepień) oraz dziećmi chorymi w poradni pediatrycznej.

W Centrum Serca Pani Doktor konsultuje jako pediatra dzieci zdrowe (bilanse i badania profilaktyczne, porady) jak również kardiologicznie.

 

Umów się na wizytę

Wioleta Kucharska - ZnanyLekarz.pl