Lek. med. Joanna Aramowicz-Niedzielska

Internista, Hipertensjolog

Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Piastów  Śląskich we Wrocławiu ukończyła w 1991r.

Pierwsze doświadczenie kliniczne i specjalizację z chorób wewnętrznych zdobywała pracując w Oddziale Internistycznym z pododdziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego w Zespole Chorób Płuc w Obornikach Śląskich. W 1995 r. uzyskała tytuł specjalisty I stopnia, a w 1998 r. specjalisty II stopnia chorób wewnętrznych.

Od 1999 r przez 23 lata związana z Dolnosląskim Centrum Medycznym Dolmed S.A. we Wrocławiu.

W 2014 r. pracowała w przychodni POZ w Irlandii- w Dublinie, co poszerzyło wiedzę o możliwościach pracy w lecznictwie ambulatoryjnym.

Główne zainteresowania to choroby układu krążenia, a szczególnie nadciśnienie tętnicze z uwagi na wielonarządowe przyczyny tego schorzenia (od chorób endokrynologicznych, nefrologicznych, układu sercowo-naczyniowego, do podłoża psychogennego ), co wpisuje się w potrzebę holistycznego spojrzenia na pacjenta i jego problemy.

Egzamin specjalizacyjny z hipertensjologii zdała w 2013 r.

Zajmuje się leczeniem nadciśnienia u osób w wieku podeszłym, u pacjentów młodych aktywnych zawodowo, u kobiet w ciąży i u młodych dorosłych.

W zakresie badań diagnostycznych wykonuje próby wysiłkowe na bieżni, 24-godzinne badanie ciśnienia tętniczego metoda Holtera, badanie EKG, próby ortostatyczne.

Od kilkunastu lat bierze udział w badaniach klinicznych nowych leków z zakresu prewencji sercowo-naczyniowej, immunoterapii, cukrzycy, astmy, POCHP, co dało możliwości wdrażania innowacyjnych terapii pacjentom dużo wcześniej przed ogólną dostępnością na rynku farmaceutycznym.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w ogólnopolskich konferencjach medycznych.

Udziela konsultacji w języku angielskim.

Umów się na wizytę

Joanna Aramowicz-Niedzielska - ZnanyLekarz.pl;