Dr n. med. Diana Frontkiewicz

Internista

W 2012r. ukończyła  Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

W latach 2013- 2018 realizowała szkolenie specjalizacyjne z chorób wewnętrznych w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu, uzyskując tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.

W 2019 roku obroniła pracę doktorską i  uzyskała stopień doktora nauk medycznych.

W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem Pacjentów ze schorzeniami internistycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem chorób przewlekłych, hematologicznych oraz  schorzeń wieku podeszłego.  W swojej pracy niezwykłą uwagę zwraca na indywidualne podejście do Pacjenta, wieloaspektową diagnostykę i leczenie. Psychologia  ukończona na Uniwersytecie Wrocławskim  pozwala Pani doktor również objąć Pacjentów wielokierunkowym wsparciem, z uwzględnieniem aspektów psychologicznych.

Jest  aktywnym członkiem Towarzystwa Internistów Polskich (TIP),  Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT) oraz Europejskiego Towarzystwa Hematologicznego (EHA).

W Centrum Serca Lumina Cordis  prowadzi diagnostykę i leczenie Pacjentów:

– ze schorzeniami przewlekłymi (np. nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, schorzenia kardiologiczne, dna moczanowa)

– ostrych stanów internistycznych (np. infekcje dróg moczowych, zaostrzenia schorzeń przewlekłych)

– diagnostyka i leczenie schorzeń internistycznych u  Pacjentek ciężarnych  (np. niedokrwistość w ciąży, nadciśnienie tętnicze w ciąży)

– diagnostyka i leczenie pacjentów ze schorzeniami hematologicznymi (np. niedokrwistości, zaburzenia układu białokrwinkowego, zaburzenia krzepnięcia krwi)

Ponadto kwalifikuje Pacjentów do szczepień ochronnych oraz prowadzi programy profilaktyczne.

Pani doktor nieustannie dokształca się na kursach i konferencjach naukowych, jest również autorką i współautorką publikacji  w recenzowanych pismach medycznych.

Udziela konsultacji w języku angielskim.